Józefosław

OGŁOSZENIA, 08 MAJA 2016

8 maja 2016
 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Rozpoczynamy czas oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na Mszę Św. z wieczorem uwielbienia. Prowadzącym modlitwę będzie o. Janusz Chwast wraz ze wspólnotą Dobrego Łotra. Od poniedziałku do soboty w tym tygodniu przeżywać będziemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Składać się na nią będzie Eucharystia o godzinie 18, Nabożeństwo Majowe oraz modlitwa o dary Ducha Świętego. W sobotę o godzinie 19 zapraszamy na Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Chcemy tak jak apostołowie z Maryją oczekiwać na Zesłanie Ducha Świętego. Na Wigilię składać się będzie Akatyst o Duchu Świętym, modlitwa o wylanie Darów Ducha Świętego oraz Eucharystia. Całość trwać będzie ok. dwie i pół godziny. Serdecznie zapraszamy w sobotę na godzinę 19.
 2. W tym tygodniu w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, w sobotę Święto Macieja Apostoła.
 3. Jak już ogłaszaliśmy nasz Parafianin Łukasz Duda w sobotę 14 maja przyjmie święcenia diakonatu. Polecamy kleryka Łukasza modlitwie.
 4. Dziś taca na Seminarium Duchowne. Bóg zapłać.
 5. W poniedziałek o godzinie 11 w miejscu katastrofy lotniczej w Lesie Kabackim zostanie odprawiona Msza Święta za wszystkie ofiary katastrofy z roku 1987. Zginęło wówczas 183 osoby.
 6. Zapraszamy młodzież, która przyjęła bierzmowanie na spotkanie w poniedziałek o 19.00.
 7. W piątek 13 maja o 19.00 modlitwa w intencji Światowych Dni Młodzieży. O 19.30 spotkanie formacyjne, na które zapraszamy również nowe osoby do oazy młodzieżowej. O 20.10 spotkanie z wolontariuszami ŚDM.
 8. W piątek 13 maja po Nabożeństwie Majowym Różaniec Fatimski i procesja dookoła Kościoła.
 9. Spotkanie Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10.00. Próba scholi będzie w niedziele o godz. 10.30.
 10. Prosimy o zbieranie płatków kwiatków do sypania w czasie proceji Bożego Ciała. Płatki prosimy przynosić do zakrystii. Panie na pewno często otrzymują kwiatki od swoich mężów. Kiedy już kwiatki zwiędną prosimy o przyniesienie ich do zakrystii.
 11. Ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci. Należy wykonać rysunek z przydrożną kapliczką. Podpisane prace przynosimy do zakrystii do końca maja. Rozdanie nagród 5 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00.
 12. Za tydzień w niedzielę w Warszawie odbywa się Marsz dla życia i rodziny. Zachęcamy do udziału.
 13. Dziś obchodzimy dzień solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi przekracza pół miliona, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych i bez dachu nad głową. Modlimy się za ofiary kataklizmu a po Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na ten cel.
 14. Prasa katolicka do nabycia w kiosku.
 15. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie kościoła.