Józefosław

Ogłoszenia 08.09.2019

10 września 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

(8 WRZEŚNIA 2019 ROK)

 1. Od września Msze Święte odprawiane będą zgodnie z informacją zamieszczoną na tablicach znajdujących się przy wejściu na posesję parafii oraz na stronie internetowej parafii.

 2. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 19.00-20.00 oraz dodatkowo w środę od 9.00-10.00.

 3. W poniedziałek 9 września zapraszamy na Msze świętą o godz. 18.00 inaugurującą nowy rok duszpasterski. Zapraszamy wszystkich przedstawicieli ruchów, grup i wspólnot działających przy parafii. Po mszy św. około godz. 19.00 spotkanie organizacyjne w kościele.

 4. W piątek 13 września o godz. 18.00 zapraszamy na Msze świętą i nabożeństwo fatimskie zakończone procesją wokół kościoła

 5. W sobotę 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w tym dniu we Włocławku odbędzie się ogólnopolskie spotkanie ewangelizacyjne pod hasłem „Polska pod Krzyżem”. Tego dnia w naszej parafii będzie możliwość adoracji krzyża wystawionego na ołtarzu od rana do Mszy świętej o godz. 18.00. która rozpoczyna liturgię niedzielną. Zachęcamy parafian do zgromadzenia się o godzinie 15.00 przy krzyżu u zbiegu ulic Puławskiej i Geodetów w celu odmówienia koronki do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy również do wyjazdu na uroczystości centralne, które są organizowane na lotnisku we Włocławku. Więcej informacji na stronie internetowej www.polskapodkrzyzem.pl .  Serdecznie zapraszamy.

 6. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego, błogosławieństwo dzieci rozpoczynających naukę w szkole oraz tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się dzisiaj o godz. 11.00.

 7. Spotkanie rodziców dzieci III klas szkoły podstawowej, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 14 września o godz. 10.00 w kościele.

 8. Pierwsze powakacyjne spotkanie młodzieży, która od roku przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się 28 września w sobotę w Sali Jana Pawła II o godzinie 16.00. obecność obowiązkowa jednocześnie informujemy, że termin bierzmowania jest wyznaczony na 6 grudnia b.r.

 9. Odpowiadając na zauważoną potrzebę duszpasterską informujemy, że z początkiem października w naszej parafii rozpoczniemy przygotowanie osób dorosłych do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie to, obejmuje osoby, które ukończyły 20 lat i z rożnych powodów nie przystąpiły do bierzmowania w czasie edukacji szkolnej. Zapraszamy do tego przygotowania studentów, młodzież pracującą, osoby przygotowujące się do zawarcia sakramentu małżeństwa (które nie żyją w konkubinacie), oraz małżonków po ślubie sakramentalnym, którzy jeszcze bierzmowania nie przyjęli. Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przyjmujemy, także na to przygotowanie osoby z całego dekanatu piaseczyńskiego, pod warunkiem przedstawienia stosownej zgody od proboszcza parafii miejsca zamieszkania.

 10. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na utrzymanie seminarium duchownego w Warszawie. Przypominamy, że obecnie do sakramentu kapłaństwa na piątym roku studiów teologicznych przygotowuję się dwóch naszych parafian kleryk Mateusz i kleryk Damian.

 11. W związku z pracami, wodno-kanalizacyjnymi, które jako parafia byliśmy zobowiązani przeprowadzić oraz z pracami remontowymi jakie były przeprowadzone w czasie wakacji informujemy, że taca w przyszłym tygodniu będzie przeznaczona na pokrycie poniesionych kosztów. Dziękujemy tym, którzy w czasie wakacji hojnie wsparli finansowo przeprowadzone inwestycje.

 12. Caritas parafialna zbiera ofiary do puszek na potrzeby swoich podopiecznych.

 13. Są jeszcze wolne intencje mszalne, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 14. Wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej świątyni, życzymy błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.