Józefosław

Ogłoszenia 08.03.20 r.

7 marca 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
(8 MARCA 2020 r.)

  1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, pod hasłem: Wielka Tajemnica wiary, które poprowadzi ks. kan. dr Matteo Campagnaro sekretarz Jego Eminencji Arcybiskupa Warszawskiego. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę na każdej Mszy Świętej a w tygodniu od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godz. 9.30, 18.00, 20.00 Przypominamy, że w okresie wielkiego postu mamy powstrzymać się od organizowania zabaw i udziału w spotkaniach o charakterze rozrywkowym.
  2. W wielkim poście nabożeństwa drogi krzyżowej są w piątki o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 19.00 dla ogółu parafian. Nabożeństwo Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.30.
  3. W dzisiejszą niedzielę Caritas parafialna zbiera ofiary do puszek dla swoich podopiecznych i nakrętki dla Basi.
  4. W piątek 13 marca obchodzimy rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową w Rzymie. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji papieża.
  5. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej dla grupy I i II a za tydzień 15 marca dla grupy III i IV.
  6. W poniedziałek 16 marca b.r. rozpoczniemy przygotowanie dorosłych do sakramentu bierzmowania.
  7. Rekolekcje dla Szkoły Podstawowej przy ul. Kameralnej odbędą się od 16 do 18 marca a dla szkół prywatnych znajdujących się na terenie parafii od 19 do 20 marca według podanego w szkole harmonogramu.
  8. Zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się w środę 25 marca o godz. 19.00.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i konto parafialne. Niech błogosławieństwo Boże towarzyszy wszystkim w nadchodzącym tygodniu.

Pismo Ministra Zdrowia

do odczytania w czasie ogłoszeń parafialnych

Szanowni Państwo
Większość państw Europy, w tym nasi najbliżsi sąsiedzi, odnotowało już przypadki zarażenia koronawirusem. Zapewne i my w Polsce doświadczymy pierwszego przypadku zarażenia. Najważniejszy w kontakcie z każdym wirusem jest dostęp do informacji, wiedza, a także spokój i zdrowy rozsądek. Inne koronawirusy od dawna są w Polsce przyczyną infekcji dróg oddechowych. Co niezwykle istotne, ok. 80 proc. infekcji wywołanych koronawirusem z Chin przebiega w sposób łagodny. Objawy są identyczne z objawami grypy. Również przebieg samej choroby jest bardzo podobny. I tak jak w przypadku zarażenia wirusem grypy musimy być ostrożni i poddać się leczeniu by nie dopuścić do powikłań. Najważniejsze więc byśmy dokładnie wiedzieli jak się zachować w przypadku kontaktu z osobą zarażoną lub gdy nas samych dotknie infekcja. Przede wszystkim unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi. Zachowujmy wszelkie zasady higieny, na czele z systematycznym myciem rąk.
Jeżeli nie byliśmy za granicą w rejonach wysokiego ryzyka, a mamy objawy chorobowe 38 ℃, kaszel lub duszności udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu.
Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 14 dni w Północnych Włoszech lub Chinach i mamy gorączkę, czyli minimum 38 ℃i kaszel, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.
Jeżeli natomiast wróciliśmy w ostatnich dniach z zagranicy, gdzie wystąpiły zarażenia koronawirusem, ale nie mamy żadnych objawów chorobowych, kontrolujmy dwa razy dziennie temperaturę ciała i ograniczmy nasze kontakty towarzyskie przez najbliższe 14 dni. W razie wątpliwości zadzwońmy do najbliższej stacji Sanepidu lub na infolinię NFZ.
Listę oddziałów zakaźnych oraz ważne numery telefonów znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia – mz.gov.pl
Informację można tez uzyskać na infolinii NFZ – 800 190 590.
Minister Zdrowia
Prof. Łukasz Szumowski