Józefosław

Ogłoszenia, 06 listopada 2016

7 listopada 2016

XXXII Niedziela Zwykła

 1. „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych”. Zmartwychwstanie Chrystusa jest zapowiedzią naszego zmartwychwstania i życia wiecznego.
 2. Dziś o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.
 3. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 8 spotkanie członków Żywego Różańca w Sali Jana Pawła II za kościołem.
 4. W poniedziałek o godzinie 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Temat spotkania: Jak wykorzystać moc inicjacji i tradycji rodzinnych w wychowaniu? Spotkanie poprowadzą Agnieszka i Szymon Grzelak. Zapraszamy również innych rodziców.
 5. Dziękujemy Domowemu Kościołowi i Oazie Dzieci Bożych za zorganizowanie Balu Wszystkich Świętych 31 października.
 6. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.
 7. W czwartek rozpoczęcie nowenny przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, która zostanie związana z wieczorną Mszą Świętą.
 8. W najbliższy piątek obchodzimy Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej ojczyźnie. Msza Święta w intencji Ojczyzny odprawiona będzie w naszym kościele o godzinie           Na piątek Episkopat Polski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.. W tym dniu zostanie oddana do użytku Świątynia Opatrzności Bożej. Uroczysta Msza Święta z udziałem władz państwowych i zaproszonych gości zostanie odprawiona o godzinie 9.00. O godzinie 12.00 odprawiona będzie Eucharystia, na którą zaproszeni są wszyscy.
 9. W piątek drugi piątek miesiąca. Wypominki o godzinie 17.00 a potem o 18 Msza Święta w intencji zmarłych.
 10. Przypominamy, że spowiadamy w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Zachęcamy do spowiedzi w dni powszednie.
 11. Uniwersytet Dobrego Nauczyciela zaprasza na konferencję: „Nawrócenie i pobożność w Nowym Testamencie”. Odbędzie się 19.11.2016 (sobota)  o 19:00 w sali Jana Pawła II, Poprowadzi je Wojciech Żmudziński SJ.
 12. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej z ks. Prof. Waldemarem Chrostowskim w dniach 3-10 maja 2017 roku. Koszt 1200$. Chętni mogą zgłaszać się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 13. W tym roku opłatki będą rozprowadzane w kościele przez ministrantów począwszy od pierwszej niedzieli adwentu. Ofiary za opłatki przeznaczone będą na fundusz ministrancki.
 14. W adwencie chcemy zorganizować dla dzieci śniadanie po roratach słodkie bułki i herbata Bułeczki zamówimy w jakiejś piekarni, jeszcze nie wiemy gdzie, może ktoś ma propozycję. Potrzebujemy osób, które mogłyby pomóc w przygotowaniu herbaty. Można zgłosić się choćby na jeden dzień. Napoić spragnionych to jeden z uczynków miłosierdzia. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
 15. W listopadzie w niedziele przed i po Mszy Świętej zbieramy produkty żywnościowe dla ubogich. Prosimy je przynosić do Sali Jana Pawła II za kościołem.
 16. W przyszły poniedziałek w godzinach 9-15 bezpłatne badania mammograficzne przy kościele.
 17. Życzymy dobrej niedzieli.

20161119_udn