Ogłoszenia, 06.08.2017

6 sierpnia 2017
  1. Dziś Święto Przemienienia Pańskiego. Chrystus ukazuje Apostołom swoją chwałę. Każdy z nas jest zaproszony, aby uczestniczyć w chwale nieba.
  2. Do spowiedzi można przystąpić w pół godziny przed każdą Mszą Świętą w dzień powszedni.
  3. Rozpoczął się miesiąc sierpień, wielu Polaków pielgrzymuje na Jasną Górę. Włączmy się w pielgrzymowanie poprzez modlitwę za pielgrzymów.
  4. W miesiącu sierpniu zachęcamy do powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych. Ten post można ofiarować w intencji naszej Ojczyzny.
  5. W piątek wypominki o godzinie 17 a potem o godzinie 18.00 Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach. Pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych.
  6. Za tydzień comiesięczna zbiórka do puszek dla rodzin z Syrii organizowana przez CARITAS parafialną. Osiem rodzin otrzymuje pomoc dzięki ofiarom z naszej parafii za pośrednictwem
  7. Również za tydzień-13sierpnia, po Mszy Św. wieczornej różaniec i Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła.
  8. W liturgii w tym tygodniu: we wtorek wspomnienie św. Dominika; w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein); w czwartek święto św. Wawrzyńca, a w piątek wspomnienie św. Klary.
  9. Jasnogórska Krucjata Różańcowa organizuje wyjazd w dniu 26 sierpnia do Częstochowy na jubileuszową uroczystość z okazji trzechsetnej rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Zapisy na wystawionych listach przy wyjściu.
  10. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i doświadczenia osobistego spotkania z Chrystusem.