Józefosław

Ogłoszenia, 04 września 2016

4 września 2016
 1. Dziś Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła. Słowo Boże pyta nas czy jesteśmy gotowi wszystko poświęcić dla Jezusa? Kto nie wyrzeka się wszystkiego dla Jezusa nie może być Jego uczniem. Kto nie dźwiga swego krzyża nie może być uczniem Jezusa.
 2. W czwartek, 8 września przypada Święto Narodzenia NMP.
 3. Rozpoczął się rok szkolny. W naszej parafii jest dużo szkół. Poszukujemy katechety do pracy w szkole. Jeśli ktoś może pomóc w tej sprawie prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 4. We wtorek 6 września spotkanie katechetów na plebani o godzinie 16.00
 5. W środę na Mszy Świętej o godzinie 18.00 rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich grup parafialnych oraz dzieci. Po Mszy Świętej spotkanie przy grillu.
 6. W sobotę o godzinie 10.00 w kościele spotkanie dla wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do służby liturgicznej.
 7. Również w sobotę o godz. 10.00 próba scholii dziecięcej. Zapraszamy dzieci, które chciałyby śpiewać w scholii i w ten sposób chwalić Pana.
 8. Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.00 – błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych. Szczególnie uczniów klas pierwszych zachęcamy do przyniesienie tornistrów.
 9. 11 września po Mszy Świętej o 12.30 spotkanie dla wszystkich, którzy chcą w tym roku przygotowywać się do bierzmowania od pierwszej klasy liceum i starszych.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby wspólnoty Kościoła. Za tydzień taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
 11. Spotkania Oazy Dzieci Bożych rozpoczną się w październiku. Będą odbywały się w soboty.
 12. Dziś w Rzymie kanonizacja Matki Teresy z Kalkuty. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, która przybliża postać nowej świętej.
 13. W następnym tygodniu w poniedziałek 12 września o godzinie 19.00 w kościele spotkanie wszystkich rodziców dzieci z klas trzecich, które za rok przyjmą Pierwszą Komunię Świętą. Na spotkaniu zostaną podane informacje dotyczące przygotowania i przebiegu Pierwszej Komunii Świętej.
 14. Chrystus obecny w Eucharystii jest żywy i działa. Dokonuje cudów fizycznych i duchowych. Od tego tygodnia wprowadzamy adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej, czyli od 18.30 do 21.00. Zachęcamy do osobistego spotkania z Jezusem. On czeka i chce działać w naszym życiu.
 15. Co niedzielę dzieci będą otrzymywać gazetkę „Ziarno”, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:00, a dzieci uczestniczące w pozostałych Mszach św. mogą odbierać „Ziarno” w zakrystii. Większą część gazetki dzieci wklejają do zeszytu, a mniejszą przynoszą na następną niedzielę przed godz. 11.00 i wkładają do koszyczka, z którego będzie losowanie. Wylosowana osoba otrzyma pamiątkę.
 16. Cieszymy się dobrą pogodą i wysoką temperaturą. Przypominamy jednak o godnym stroju w kościele. Odkryte ramiona czy plecy, krótkie spodenki a także krótkie spódnice i sukienki nie są godnym strojem na Eucharystię. Wszystkim życzymy miłego spędzenia Dnia Pańskiego.