Józefosław

Ogłoszenia, 04 grudnia 2016

5 grudnia 2016
 1. Druga Niedziela Adwentu. Staje przed nami św. Jan Chrzciciel i wzywa: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego.
 2. Poświęcone opłatki można nabyć po każdej Mszy Świętej niedzielnej w kruchcie kościoła. Dołączony jest do nich opis przebiegu wigilii. Opłatki rozprowadzają ministranci i Oaza Dzieci Bożych. Ofiary składane przy tej okazji zasilą fundusz ministrantów i Oazy Dzieci Bożych.
 3. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30. Po Mszy Świętej śniadanie dla dzieci w Sali Jana Pawła II za kościołem. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w organizacje śniadań. Zapraszamy na Roraty tych, którzy jeszcze nie byli a tym, którzy uczestniczą życzymy wytrwałości. „Kto wytrwa do końca ten będzie zbawiony.”
 4. CARITAS parafialna rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach akcji: Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Taka świeca na stole wigilijnym jest znakiem czynnej solidarności z potrzebującymi.
 5. Przypominamy, że spowiadamy w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Zachęcamy do spowiedzi w dni powszednie.
 6. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.
 7. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej z ks. Prof. Waldemarem Chrostowskim. Zapisy w zakrystii i kancelarii do końca tygodnia.
 8. W Adwencie zbieramy produkty żywnościowe dla ubogich. Produkty prosimy przynosić do koszy przy obrazie Miłosierdzia Bożego.
 9. Po Mszy Świętej zbieramy dziś ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 10. Dziś i za tydzień o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców wg ustalonego porządku. Jutro w poniedziałek 5 grudnia o godzinie 19.00 spotkanie dla wszystkich rodziców.
 11. Dziś Oaza Dzieci Bożych sprzedaje własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Spotkania Dzieci Bożych w soboty o 10.00.
 12. Za tydzień o godzinie 11 Msza Święta za Ojczyznę.
 13. W tym tygodniu odbywają się spotkania w grupach kandydatów do bierzmowania według ustalonego porządku.
 14. W liturgii w tym tygodniu: we wtorek wspomnienie św. Mikołaja, w środę wspomnienie św. Ambrożego, w Czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W czwartek o godzinie 12.00 zapraszamy na modlitwę Godzinę Łaski.
 15. Życzymy udanego drugiego tygodnia adwentu.

14352564_805987062871685_6492039738968333732_of_downloads_plakat_b3_2-niedziela-ad_4-grodzien-2016