Józefosław

Ogłoszenia, 03 lipca 2016

4 lipca 2016

OGŁOSZENIA
03 07 2016
Czternasta Niedziela Zwykła
Dziś Czternasta Niedziela Zwykła, czas wakacji. Jezus nas posyła tak jak siedemdziesięciu dwóch uczniów, abyśmy głosili Królestwo Boże.
Przypominamy, że w kościele obowiązuje godny strój: skromny i elegancki. Jest on wyrazem szacunku do Boga i do uczestników liturgii.
W tym tygodniu w środę wspominamy bł. Marię Teresę Ledóchowską – misjonarkę a w piątek św. Jana z Dukli kapłana.
Rozpoczął się czas wakacji. Nie zapominajmy o niedzielnej Eucharystii. Czas wakacji to także czas urlopów księży. Prosimy o przychodzenie do spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed każdą Mszą Świętą. W niedzielę nie zawsze będzie możliwość spowiedzi.
Rodzice, którzy pragną ochrzcić swoje dziecko proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej dwa tygodnie przed chrztem. Rodzice i chrzestni przed chrztem są zobowiązani uczestniczyć w konferencji, która odbywa się co dwa tygodnie w sobotę o godzinie 19.00. Najbliższa będzie w sobotę 16 lipca. Kolejne terminy konferencji przed chrztem są wywieszone w gablocie.
Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek w godzinach 16.30-17.30 i 18.30-19.30.
Prasa katolicka do nabycia w kiosku.
KOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY WARSZAWSKIEGOW SPRAWIE POPARCIA INICJATYWY USTAWODAWCZEJUSTAWY O OGRANICZENIU HANDLU W NIEDZIELE
Z inicjatywy ludzi świeckich zarejestrowano w Sejmie Społeczny Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Działania Komitetu poparły różne podmioty życia społecznego, związki zawodowe oraz niektóre organizacje branżowe pracodawców i pracobiorców. Jest także poparcie ze strony Konferencji Episkopatu Polski. Postulowana w projekcie regulacja prawna bierze w obronę ponad milion osób, głównie kobiet, pracujących zawodowo w niedziele i dni świąteczne.
W związku z tym zwracam się z prośbą o wsparcie działań Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, zwłaszcza w zbieraniu podpisów pod projektem Ustawy, która przywraca niedzielę wolną od pracy zarobkowej, by stała się czasem odpoczynku i odrodzenia więzi rodzinnych i społecznych – dniem przeznaczonym dla Boga i dla rodziny.
Wszystkim, włączającym się w to przedsięwzięcie oraz popierającym je własnym podpisem, z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
† Kazimierz Kardynał NyczArcybiskup Metropolita Warszawski
Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.