Józefosław

Ogłoszenia 03.11.19 r.

3 listopada 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
(3 LISTOPADA 2019 ROK)

  1. Do 8 listopada włącznie, wierni będący w stanie łaski uświęcającej po spowiedzi sakramentalnej, komunii świętej, oraz  modlitwie w intencjach papieskich i nie są przywiązani do jakiegokolwiek grzechu, mogą zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby w myślach) za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.  
  2. 7 listopada b.r. rozpoczynamy nowy kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież klas 8 i I klas szkoły średniej. Spotkanie odbędzie się w sali Jana Pawła II o godz. 19.00. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Więcej informacji u ks. Kamila.
  3. Caritas parafialna i przyjaciele, zapraszają na spotkanie z cyklu „Nie tylko przy kawie”, które odbędzie się w poniedziałek 11-tego listopada ok. godz. 19.00 (po wieczornej Mszy Świętej), w sali Jana Pawła II. W związku z uczczeniem 101 rocznicy odzyskania niepodległości, będziemy wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne bliskie każdemu Polakowi. Organizatorzy spotkania za każde przyniesione ciasto składają serdeczne Bóg zapłać.
  4. W przyszłą niedzielę 10 listopada o godz. 16.00, Msza Święta dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej – dla grupy I i II, a 17 listopada o godz.16.00 dla grupy III i IV.
  5. 13 listopada w środę o godz. 19.00 w kościele odbędzie się zaprzysiężenie nowej Rady Duszpasterskiej Parafii a następnie jej pierwsze spotkanie w sali pod zakrystią.
  6. Przez cały listopad codziennie, będą odprawiane Msze święte za zmarłych poleconych w wypominkach miesięcznych. Jest to tzw. Zbiorowa Msza Święta Gregoriańska. Msze Święte za poleconych modlitwie w listopadzie odprawimy w dni powszednie o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 8.00. Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych, modlimy się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 7.30.
  7. Jest jeszcze kilka wolnych intencji mszalnych w najbliższym czasie. Można już zamawiać intencje Mszy Świętych na rok 2020.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone na tace na utrzymanie świątyni i na konto parafialne.
    Niech Bóg błogosławi wszystkim parafianom i przybyłym gościom w rozpoczętym tygodniu.