Józefosław

Ogłoszenia, 02 października 2016

2 października 2016

02 10 2016 – XXVII Niedziela Zwykła

 1. Dziś Pan Jezus porównuje wiarę do ziarnka gorczycy, które choć małe ma w sobie wielki potencjał i moc. Wiara, opierająca się na pokorze i całkowitym zaufaniu Bogu, „góry przenosi”.
 2. Rozpoczął się miesiąc październik. Modlimy się ns różańcu podczas Nabożeństw Październikowych. W dni powszednie Nabożeństwo Październikowe po Mszy Świętej wieczornej, w niedzielę o godzinie 17.30. Dodatkowo różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godzinie 17.30. Zapraszamy wszystkie dzieci.
 3. Rozpoczynają się spotkania przygotowujące do I Komunii Świętej. Dziś i za tydzień w niedzielę o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci i ich rodziców. Jutro o godzinie 19.00 spotkanie dla matek a we wtorek o 19.00 dla ojców. Szczegółowe informacje nt. przygotowania do I Komunii św. w zakładce „Liturgia”/”I Komunia święta 2017”: http://parafia-jozefoslaw.pl/liturgia/i-komunia-swieta-2017/
 4. W środę o godzinie 19.00 na plebanii spotkanie rady parafialnej w zmienionym kształcie. Każda wspólnota i grupa istniejąca przy naszej parafii proszona jest o wydelegowanie jednej osoby czyli: szafarze Komunii Świętej, ministranci, Caritas, Chór Parafialny, Żywy Różaniec, schola dziecięca, schola młodzieżowa, Ruch Światło-Życie a w nim Domowy Kościół, Oaza młodzieżowa, Dzieci Boże.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o świętość kapłanów. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 16.30. Przypominamy, że spowiedź jest w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
 6. W piątek i sobotę 7 i 8 października odbędą się uroczystości 70-lecia IV Liceum Ogólnoksztacącego w Piasecznie przy u. Chyliczkowskiej 17. Dokładny przebieg podany jest na plakacie w kruchcie Kościoła
 7. W następną niedzielę po Eucharystii o godzinie 9.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 8. Od następnej niedzieli do 23 października o godz. 19:00 w naszym kościele będą się odbywały koncerty w ramach VIII edycji festiwalu „Musica classica”. Serdecznie zapraszamy wszystkich w przyszłą niedzielę 9 października na koncert inaugurujący tegoroczną edycję festiwalu, a zatytułowany „Talenty na początku drogi artystycznej” głównym wykonawcą będzie młody skrzypek Wojciech Sojka. Artysta jest utytułowany wieloma nagrodami, także międzynarodowymi. Szczegółowe informacje o festiwalu można znaleźć na plakatach i ulotkach znajdujących się przy wejściu do kościoła, a także na stronie internetowej musicaclassica.pl
 9. W piątek i sobotę 7 i 8 października w Kościele Ojców Dominikanów na Służewie odbędzie się Święto Wspólnot Żywego Różańca w ramach Jubileuszu Maryjnego w Roku Miłosierdzia. Zachęcamy do udziału wszystkich członków Żywego Różańca.
 10. Marcin, który cierpi na raka mózgu sprzedaje przed kościołem po Mszy Świętej e-booki i książki religijne, z których dochód przeznaczony jest na leczenie. Możemy go wesprzeć a jednocześnie nabyć wartościową książkę.
 11. Oaza młodzieżowa zaprasza na wspólną adorację w piątek o godz. 19.00 w kościele.
  W sobotę próba scholi dziecięcej o 9.00, a spotkanie Dzieci Bożych i zbiórka ministrantów o godz. 10.00. Próba scholi młodzieżowej o godz. 11.00.
 12. Najnowsza, ostatnia już seria pytań Jubileuszowej Akademii Najmłodszych JAN 2016 dostępna od dzisiejszej niedzieli pod obrazem Jezusa Miłosiernego oraz na stronie internetowej: http://parafia-jozefoslaw.pl/jan2016/
 13. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i żywej wiary.

drukowalnia - makieta A2 pionudn_2016101114352564_805987062871685_6492039738968333732_oulotka małżeństwo