Józefosław

OGŁOSZENIA, 01 MAJA 2016

1 maja 2016

paintball_2016_v2

zapisy albo mailem albo przez formularz (preferowana forma): https://docs.google.com/forms/d/1Q2l9xZZcBFjFeBheVMoHilXdDFfuvmfjv7AvH6FioQY/viewform

 1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. Zaczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w niedzielę o godzinie 17.30 a w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 18. Śpiewanie Litanii Loretańskiej to szczególna forma pobożności ludowej, do której zachęca Kościół.
 2. We wtorek 3 Maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte jak w niedzielę. W poniedziałek wspominamy św. Atanazego biskupa, w środę św. Floriana, w piątek zaś przeżywamy Odpust Parafialny czyli Uroczystość św. Józefa Opiekuna Pracy. O godzinie 18 Uroczystej Mszy Świętej przewodniczyć będzie ks. bp Michał Janocha. W czasie Eucharystii Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Po Mszy Świętej będzie procesja dookoła kościoła. Odpust to święto parafii. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym święcie. Święty Józef w tym dniu w szczególny sposób oręduje za nami U Boga i wyprasza potrzebne łaski. Próba dla kandydatów do bierzmowania 4 maja o 19.30 oraz 5 maja o 19.00 razem ze świadkami i rodzicami, a później spowiedź.
 3. Organizujemy konkurs plastyczny dla dzieci. Należy wykonać rysunek z przydrożną kapliczką. Podpisane prace przynosimy do zakrystii do końca maja. Rozdanie nagród 5 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00.
 4. Organizujemy wyjazd ojców z dziećmi na paintball’a i ognisko. Odbędzie się on w sobotę 7 maja w godzinach 15-21. koszt 50 zł od osoby. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła. Ojcowie z dziećmi, którzy chcą podjąć to wyzwanie mogą zapisywać się w zakrystii lub kancelarii.
 5. 28 maja organizujemy pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Dokładne informacje przy wyjściu z kościoła. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godzinie 18.00 Eucharystia o świętość dla kapłanów. Bardzo prosimy o modlitwę za nas kapłanów pracujących w naszej parafii oraz za wszystkich kapłanów. Ponieważ jest nabożeństwo majowe więc różaniec za kapłanów będzie przed Mszą Świętą o godzinie 17.30. W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy od godziny 16.00. W sobotę pierwsza sobota miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 8.00 różaniec fatimski.
 7. Za tydzień w Niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Rozpoczynamy modlitewne oczekiwanie na Zesłanie Ducha Świętego. O 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na Mszę Św. z wieczorem uwielbienia. Prowadzącym modlitwę będzie o. Janusz Chwast wraz ze wspólnotą Dobrego Łotra. W tygodniu między Wniebowstąpieniem Pańskim a Niedzielą Zesłania Ducha Świętego w dni powszednie przeżywać będziemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Składać się na nią będzie Eucharystia o godzinie 18, Nabożeństwo Majowe oraz modlitwa o dary Ducha Świętego. Dokładny plan podamy za tydzień.
 8. W piątek 13 maja o 19.00 spotkanie parafialnego centrum Światowych Dni Młodzieży.
 9. Prasa katolicka do nabycia w kiosku.
 10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie kościoła oraz na pomoc Ukrainie zbierane tydzień temu.
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i opieki Matki Bożej.

8 maja 2016 18.00 wieczór uwielbienia