Józefosław

Ogłoszenia 01.12.19 r.

4 grudnia 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU
(1 grudnia 2019)

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny po hasłem Wielka Tajemnica Wiary.  Msze Święte w adwencie odprawiamy w niedziele bez zmian a od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 – RORATY, 8.00 i 18.00. W czasie adwentu nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00. Od poniedziałku do piątku dzieci i młodzież uczestniczące w roratach zapraszamy na poczęstunek po Mszy świętej o godz. 6.30, w Sali Jana Pawła II. Prosimy osoby chętne do przygotowania tych posiłków, by zgłosiły się do zakrystii ofiary składane na tace podczas rorat przeznaczone są na pokrycie kosztów posiłku. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy po II Niedzieli Adwentu.
 2. Dzisiaj I niedziela miesiąca nabożeństwo wynagradzające z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz.18.00 do godz. 20.00.
 3. Rekolekcje adwentowe trwają do środy 4 grudnia, głosi je ks. kanonik Tomasz Zaperty Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży i Wizytator nauczania religii w Archidiecezji Warszawskiej. Nauki rekolekcyjne głoszone będą w poniedziałek, wtorek, środę na Mszy świętej o godz. 9.30 i 18.00 dodatkowo dla osób późno wracających z pracy nauka rekolekcyjna o godz. 20.00.
 4. W piątek 6 grudnia br. o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. W związku z tym, że jest to piątek, na prośbę parafian proboszcz udziela dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych tym wszystkim, którzy przystępują do sakramentu bierzmowania ich rodzinom i gościom, którzy wezmą udział w tej uroczystości. I zamieniając praktykę pokutną zobowiązuje w sumieniu wszystkich korzystających z dyspensy do odmówienia modlitwy „Pod Twoją obronę” w intencji parafii i parafian.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja do godz. 21.00, w piątek wystawienie Najświętszego sakramentu po uroczystości bierzmowania do godz. 21.00. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca po Mszy Świętej o godz. 8.00.
 6. Dzisiaj zbieramy ofiary na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie, w którym obecnie do kapłaństwa przygotowuje się dwóch naszych parafian.
 7. Caritas parafialna rozprowadza świece na stół wigilijny, dochód z nich przeznaczony jest na działalność charytatywną.
 8. Ministranci i młodzież oazowa rozprowadza poświęcone opłatki i sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele duszpasterskie dzieci i młodzieży naszej parafii.
 9. W kruchcie kościoła można zaopatrzyć się w pierniki, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pokrycie kosztów warsztatów muzyki liturgicznej.
 10. W przyszłą niedziele 8 grudnia, Msza święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców o godz. 16.00 dla grupy I i II, a 15 grudnia dla grupy III i IV.
 11. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, tego dnia przypada XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie o godz. 19.00 zostanie uroczyście odśpiewany Akatyst czyli starochrześcijański hymn liturgiczny ku czci Bogurodzicy z VI wieku. Tę modlitwę ofiarujemy za kościół na wschodzie. Zapraszamy do udziału w liturgii.
 12. Za tydzień rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą:

 Poniedziałek 9 grudnia 2019 r.ul. Energetyczna 9 klatki 1-3 numery od 1 do 234

Wtorek 10 grudnia 2019 r.ul. Energetyczna 9 klatki 4-5 numery od 235 do 375

Środa 11 grudnia 2019 r.- ul. Energetyczna 9 klatki 6-7 numery od 376 do 519

Czwartek 12 grudnia 2019 r.- ul. Energetyczna 9 klatka 8 numery od 520 do 601; ul. Energetyczna 11  klatki 1-2 numery od 1 do 74

Piątek 13 grudnia 2019 r. – ul. Energetyczna 11 klatki 3-6 numery od 75 do 210

Sobota 14 grudnia 2019 r.- ul. Energetyczna nr 12-19; Rubinowa, Koralowa, Jantarowa, Cyrkonii.

13. Rycerze Kolumba i Kino Mundek zapraszają w grudniu do Multikina Ursynów na powtórkowe seanse: wtorek, 10 grudnia, godzina 1930 – Tajemnica ojca Pio; wtorek, 17 grudnia, godzina 1930 – Nieplanowane. Bilety można rezerwować pod numerem telefonu podanego na plakatach.

14. Można jeszcze zamówić intencje mszalne na najbliższe dni i przyszły rok.

15. Dziękujemy za ofiary złożone na tace na utrzymanie świątyni i na konto parafialne. Niech wstawiennictwo i opieka św. Józefa naszego patrona,  towarzyszy  w pracy i odpoczynku wszystkim parafianom i przybyłym gościom.