Józefosław

Ogłoszenia 01.09.2019

31 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

(1 WRZEŚNIA 2019 ROK)

 1. Od września Msze Święte odprawiane będą zgodnie z informacją zamieszczoną na tablicach znajdujących się przy wejściu na posesję parafii oraz na stronie internetowej parafii. W niedzielę Msze Św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00 oraz dodatkowo od 8 września Msza Św. dla rodziców z bardzo małymi dziećmi w Sali Jana Pawła II o godz. 11.00. W dzień powszedni o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 2. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 19.00-20.00 oraz dodatkowo w środę od 9.00-10.00.

 3. Dzisiaj przypada 80-ta rocznica wybuchu II wojny światowej. Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski podobnie jak biskupi wszystkich polskich diecezji, zdecydował, by w niedzielę, 1 września o godz. 14.00 uruchomić dzwony upamiętniające 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej.

 4. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 8.00 spotkanie Koła Żywego Różańca.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 18.00 do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim; w piątek spowiedź od godziny 17.00 o 18.00 Msza Święta z komunią i nabożeństwem wynagradzającym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa;
  w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00.

 6. W poniedziałek 9 września zapraszamy na Msze świętą o godz. 18.00 inaugurującą nowy rok duszpasterski. Zapraszamy wszystkich przedstawicieli ruchów, grup i wspólnot działających przy parafii. Po mszy św. około godz. 19.00 spotkanie organizacyjne w kościele.

 7. Witamy w naszej parafii nowych wikariuszy ks. Kamila Piaszczaka oraz ks. Łukasza Mroczka i życzymy owocnej posługi we wspólnocie parafialnej. Jednocześnie informujemy, że nasz ksiądz wikariusz Kamil Piaszczak z dniem 30 sierpnia, został mianowany przez Jego Eminencję Kazimierza Kardynała Nycza dekanalnym duszpasterzem młodzieży dekanatu piaseczyńskiego.

 8. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, błogosławieństwo dzieci rozpoczynających naukę w szkole oraz tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się w niedzielę 8 września na Mszy Św. o godz. 11.00.

 9. Spotkanie rodziców dzieci III klas szkoły podstawowej, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 14 września o godz. 10.00 w kościele.

 10. Odpowiadając na zauważoną potrzebę duszpasterską informujemy, że z początkiem października w naszej parafii rozpoczniemy przygotowanie osób dorosłych do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie to, obejmuje osoby, które ukończyły 20 lat i z rożnych powodów nie przystąpiły do bierzmowania w czasie edukacji szkolnej. Zapraszamy do tego przygotowania studentów, młodzież pracującą, osoby przygotowujące się do zawarcia sakramentu małżeństwa (które nie żyją w konkubinacie), oraz małżonków po ślubie sakramentalnym, którzy jeszcze bierzmowania nie przyjęli. Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przyjmujemy, także na to przygotowanie osoby z całego dekanatu piaseczyńskiego, pod warunkiem przedstawienia stosownej zgody od proboszcza parafii miejsca zamieszkania.

 11. W czwartek 5 września o godz. 19.00 spotkanie katechetów na plebanii.

 12. W przyszłą niedzielę 8 września taca przeznaczona jest na utrzymanie seminarium duchownego w Warszawie. Przypominamy, że obecnie do sakramentu kapłaństwa na piątym roku studiów teologicznych przygotowuję się dwóch naszych parafian kleryk Mateusz i kleryk Damian. Również za tydzień w niedzielę Caritas parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na potrzeby swoich podopiecznych.

 13. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i konto parafialne.

 14. Wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej świątyni, życzymy błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.