Józefosław

Ogłoszenia 01.03.20 r.

2 marca 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
(1 MARCA 2020 r.)

 1. W wielkim poście nabożeństwa drogi krzyżowej będą w piątki o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 19.00 dla ogółu parafian. Nabożeństwo Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.30.
 2. W dzisiejszą niedzielę zbieramy ofiary przeznaczone na Seminarium Duchowne, w którym obecnie do kapłaństwa przygotowuje się dwóch naszych parafian.
 3. Dzisiaj niedziele miesięcznej adoracji Najświętszego sakramentu. Adoracja najświętszego sakramentu po Mszy Świętej o godz. 18.00 do godz. 20.00. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej
  o godz. 18.00 do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim; w piątek spowiedź od godziny 17.00 adoracja po zakończeniu drogi krzyżowej do godz. 21.00; w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00.
 4. We wtorek 3 marca obchodzimy rocznicę nominacji Pasterza Archidiecezji na Stolicę Metropolitalną w Warszawie, natomiast w środę 4 marca obchodzimy dzień imienin Jego Eminencji ks. Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity. Pamiętajmy w tych dniach o naszym pasterzu w codziennych modlitwach.
 5. W przyszłą niedzielę 8 marca rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. kan. dr Matteo Campagnaro sekretarz Jego Eminencji Arcybiskupa Warszawskiego. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę na każdej Mszy Świętej a w tygodniu od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godz. 9.30, 18.00, 20.00 Przypominamy, że w okresie wielkiego postu mamy powstrzymać się od organizowania zabaw i udziału w spotkaniach o charakterze rozrywkowym.
 6. We wtorek 3 marca o godz. 19.00 na plebani odbędzie się spotkanie lektorów i szafarzy.
 7. Za tydzień 8 marca o godz. 16.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej dla grupy I i II.
 8. W poniedziałek 16 marca b.r. rozpoczniemy przygotowanie dorosłych do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie to, obejmuje osoby, które ukończyły 20 lat i z rożnych powodów nie przystąpiły do bierzmowania w czasie edukacji szkolnej. Zapraszamy do tego przygotowania studentów, młodzież pracującą, osoby przygotowujące się do zawarcia sakramentu małżeństwa (które nie żyją w konkubinacie), oraz małżonków po ślubie sakramentalnym, którzy jeszcze bierzmowania nie przyjęli. Zgłoszenia kandydatów przyjmuje ks. proboszcz w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godz. 19.00 w kościele. Przyjmujemy, także na to przygotowanie osoby z poza parafii, pod warunkiem przedstawienia stosownej zgody od proboszcza parafii miejsca zamieszkania.
 9. W przyszłą niedzielę Cariras parafialna zbiera ofiary do puszek dla swoich podopiecznych i nakrętki dla Basi.
 10. Zakończyliśmy I etap prac modernizacyjnych wentylacji grawitacyjnej w kościele, i wprowadziliśmy  zalecenia po przeglądzie obiektu budowlanego. Dalsze prace będą prowadzone w kwietniu i będą dotyczyły wieżyczki znajdującej się powyżej przecięcia nawy głównej i transeptu.
 11. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i konto parafialne. Niech błogosławieństwo Boże towarzyszy wszystkim w nadchodzącym tygodniu.

Pismo Ministra Zdrowia do odczytania w czasie ogłoszeń parafialnych

Szanowni Państwo
Większość państw Europy, w tym nasi najbliżsi sąsiedzi, odnotowało już przypadki zarażenia koronawirusem. Zapewne i my w Polsce doświadczymy pierwszego przypadku zarażenia. Najważniejszy w kontakcie z każdym wirusem jest dostęp do informacji, wiedza, a także spokój i zdrowy rozsądek. Inne koronawirusy od dawna są w Polsce przyczyną infekcji dróg oddechowych. Co niezwykle istotne, ok. 80 proc. infekcji wywołanych koronawirusem z Chin przebiega w sposób łagodny. Objawy są identyczne z objawami grypy. Również przebieg samej choroby jest bardzo podobny. I tak jak w przypadku zarażenia wirusem grypy musimy być ostrożni i poddać się leczeniu by nie dopuścić do powikłań. Najważniejsze więc byśmy dokładnie wiedzieli jak się zachować w przypadku kontaktu z osobą zarażoną lub gdy nas samych dotknie infekcja. Przede wszystkim unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi. Zachowujmy wszelkie zasady higieny, na czele z systematycznym myciem rąk.
Jeżeli nie byliśmy za granicą w rejonach wysokiego ryzyka, a mamy objawy chorobowe 38 ℃, kaszel lub duszności udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu.
Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 14 dni w Północnych Włoszech lub Chinach i mamy gorączkę, czyli minimum 38 ℃i kaszel, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.
Jeżeli natomiast wróciliśmy w ostatnich dniach z zagranicy, gdzie wystąpiły zarażenia koronawirusem, ale nie mamy żadnych objawów chorobowych, kontrolujmy dwa razy dziennie temperaturę ciała i ograniczmy nasze kontakty towarzyskie przez najbliższe 14 dni. W razie wątpliwości zadzwońmy do najbliższej stacji Sanepidu lub na infolinię NFZ.
Listę oddziałów zakaźnych oraz ważne numery telefonów znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia – mz.gov.pl
Informację można tez uzyskać na infolinii NFZ – 800 190 590.
Minister Zdrowia
Prof. Łukasz Szumowski