2017 09 10 – XXIII Niedziela Zwykła

9 września 2017

2017 09 10 – XXIII Niedziela Zwykła

1. Dziś Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła. Słowo Boże przypomina nam dzisiaj o odpowiedzialności za zbawienie drugiego człowieka. Wyrazem tego jest upomnienie braterskie.
  2. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszych modlitwach pamiętajmy o nauczycielach i uczniach, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele owoców wychowankom i wychowawcom.
  3. Dzisiejsze ofiary pieniężne przeznaczone są na Seminarium Duchowne. W imieniu wszystkich kleryków mówimy wszystkim: Bóg zapłać.
  4. Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich odnośnie do Pierwszej Komunii świętej jutro, 11 września, o godzinie 19.00 w kościele. Na spotkaniu zostaną podane informacje dotyczące przygotowania i przebiegu Pierwszej Komunii Świętej.
  5. We wtorek o godzinie 18.30 próba scholi młodzieżowej w sali pod zakrystią.
  6. W sobotę o godzinie 9.00 próba scholi dziecięcej. A o godzinie 10.00 spotkanie ministrantów. Do ministrantów zapraszamy chłopców po pierwszej Komunii Świętej.
  7. Dzisiaj po Mszy Świętej comiesięczna zbiórka ofiar dla rodzin w Syrii. Dziękujemy za ofiarność, dzięki której możliwa jest systematyczna pomoc ośmiu rodzinom.
  8. W środę, 13 września, Nabożeństwo Fatimskie po Mszy Świętej wieczornej. Przeżywamy stulecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy serdecznie wszystkich, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tym nabożeństwie.
  9. W każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w godzinach od 18.30 do 22. Zapraszamy.
  10. Przypominamy również, że można przystąpić do spowiedzi codziennie (w dni powszednie) pół godziny przed Mszą Świętą.
  11. Za tydzień po każdej Mszy świętej kawiarenka organizowana przez Caritas w Sali Jana Pawła II. Zapraszamy na kawę, a przy okazji na chwilę rozmowy. Uprzejmie prosimy panie (i panów) mogących upiec na tę okazję ciasta o zgłoszenie się dzisiaj, po Mszy świętej, do pań kwestujących przed kościołem.
  12. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma; w czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej; w sobotę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana.
  13. Bądźmy odpowiedzialni za siebie. „Jeśli brat Twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy.”