Józefosław

2017 09 03 – XXII Niedziela Zwykła

9 września 2017

OGŁOSZENIA

2017 09 03 – XXII Niedziela Zwykła

 1. Dziś Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła. Chrześcijanin to człowiek, który naśladuje w swoim życiu Chrystusa oddając swoje życie z miłości do Boga i ludzi.
 2. (na Mszy Świętej o godzinie 8.00) Dziś po Mszy Świętej o godzinie 8.00 spotkanie członków Żywego Różańca w Sali pod zakrystią.
 3. Rozpoczyna się rok szkolny. Zapraszamy wszystkich uczniów jutro na Mszę Świętą o godzinie 8.00.
 4. Za tydzień w niedzielę poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych na Mszy Świętej o godzinie 11.00. Zapraszamy szczególnie uczniów klas pierwszych, aby przynieśli swoje tornistry.
 5. Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich odnośnie Pierwszej Komunii Świętej w przyszły poniedziałek 11 września o godzinie 19.00 w kościele. Na spotkaniu zostaną podane informacje dotyczące przygotowania i przebiegu Pierwszej Komunii Świętej.
 6. W sobotę o godzinie 9.00 próba scholi dziecięcej. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą śpiewać w scholi.
 7. Spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godzinie 10. Zapraszamy do ministrantów wszystkich chłopców po Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy również dorosłych mężczyzn. Jest w naszej parafii grupa dorosłych ministrantów, do której można dołączyć.
 8. Comiesięczna zbiórka ofiar dla rodzin w Syrii za tydzień w niedzielę. Caritas naszej parafii objęła pomocą osiem rodzin. Dziękujemy za ofiarność.
 9. W każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w godzinach od 18.30 do 22. Zapraszamy.
 10. Przypominamy również, że można przystąpić do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
 11. W naszej parafii w każdy pierwszy piątek miesiąca ksiądz nawiedza chorych. Jest w naszej parafii również sześciu nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Dzięki temu jest możliwość przyjmowania Komunii Świętej przez chorych w niedzielę w łączności z całą wspólnotą parafialną, która gromadzi się na Eucharystii. Można zgłaszać w zakrystii chorych, którzy chcą przyjmować Komunię Świętą w niedzielę. W krótkich chorobach prosimy o zgłoszenie takie przynajmniej w sobotę. Oczywiście w nagłych przypadkach, kiedy potrzeba wizyty księdza u chorego można zgłaszać się do księdza o każdej porze.
 12. W tym tygodniu w piątek przypada Święto Narodzenia NMP. Episkopat Polski w Jubileuszowym Roku 100. rocznicy objawień fatimskich 6 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odnowił Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski Akt ten zostanie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie w święto Narodzenia Matki Bożej, tj. 8 września 2017 roku. W związku z tym zapraszamy w piątek na Mszę Świętą o godzinie 8 lub 18.
 13. Chrystus kieruje dziś do nas pytanie: „Cóż za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał a na swej duszy szkodę poniósł?”